top of page

Projekt "ABC Ekonomii" dla przedszkolakówProjekt edukacyjny ABC Ekonomii realizowaliśmy w grupach 6. latków w marcu 2023 r.

Zrealizowaliśmy ten projekt na prośbę dzieci, dla których temat pieniędzy był niezwykle ciekawy i tajemniczy. Rozpoczęliśmy od ustalenia jaka wiedzę posiadają przedszkolaki oraz czego jeszcze chciałyby się dowiedzieć. Wspólnie zastanawialiśmy się, jacy eksperci pomogą nam znaleźć odpowiedzi na nasze pytania.


Każdego dnia realizowaliśmy nowe ciekawe zadania, dzieci dowiedziały się do czego służą pieniądze, gdzie są produkowane, co to jest cena, dlaczego pracujemy, czy warto oszczędzać, czym jest zachcianka, a czym potrzeba, co to znaczy być biednym, kim jest wolontariusz, czym jest budżet domowy oraz co to jest reklama.


W ramach projektu wybraliśmy się na wycieczkę do Narodowego Banku Polskiego, do cukierni, w której dzieci samodzielnie decydowały na co przeznaczą swoje pieniądze. W przedszkolu odbyło się również bardzo ciekawe spotkanie z przedsiębiorcą, który opowiedział nam o swojej pracy.


Ostatnim elementem projektu było spotkanie z Panią Martą, który przyjechała do nas ze schroniska zwierząt. Pani Marta opowiedziała nam o zadaniach schroniska oraz idei wolontariatu, która jest w takich miejscach ogromnie ważna.
35 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page